Hogyan vigyázzunk a körmökre?

francuzskiyMi a teendő, ha a tulajdonos törékeny és sérülékeny körmökkel rendelkezik? Jó hír, hogy rendkívül könnyű ápolni a sérült körmöket. Elegendő megfelelő szérumot alkalmazni, amely erősíti, táplálja és ellenállóvá teszi a mechanikai sérülésektől, mint például a törés és széthasadás, valamint a körömlakkok vagy körömlakk-eltávolító által okozott kémiai sérülések. Általánosságban elmondható, hogy minden fehérjével és ceramiddal dúsított készítmény legjobb a körömápolásra. Ne feledkezzünk meg a körömszálkákról. Annak érdekében, hogy ezeket is ápoljuk, alkalmazzon hidratáló krémet és maszkot. Az ilyen kozmetikum tartalma lanolin, vitaminok és glicerin.

Amikor végre eldönti, hogy köröm ápolásba kezd, arra az időszakra mondjon le a köröm festésről. Masszírozza az ápolási terméket a körömágyra, körömszálkákra és a kezekre. Vigyen fel egy vastag réteget a kozmetikumból és vegyen fel egy különleges kesztyűt, amit a patikusnál beszerezhet. Ismételje meg ezt a tevékenységet néhány napig, legelőnyösebben lefekvéskor. Viszonylag népszerűek azok a szérumok, amelyek néhány funkciót egyesítenek és rengeteg vitamint és ásványi sókat tartalmaznak. Ez sikeresen helyettesíti a köröm erősítőket, szárítás gyorsítókat vagy körömlakk alapozókat. Ezeket a termékeket különösen akkor használják, ha sötétebb színbe szeretné festeni a körmüket. A körömlakk alapozó hátránya, hogy a körömágy repedéséhez vezethet.

Továbbá a köröm szérumok erősítik, táplálják és regenerálják a körmöt, megakadályozzák sárgulásukat, töredezésüket vagy repedezésüket. Magától értetődő, hogy a körmök mindennapi lakkozása a köröm állapotának romlásához vezethet. Célszerű, ha egy darabig, lemond a manikűrről, hogy a körmök megpihenjenek. Használjon hidratáló krémet, paraffin maszkot vagy keratin szérumot. Ezek összetétele A, C, E és F vitaminok. Ha otthon nem rendelkezik ilyen kozmetikummal, használjon olívaolajt vagy makadámi olajt.

A körömápolás esetében, úgy tűnik, hogy az étrend meglehetősen fontos részét képezi. Erősítő vitaminok és ásványi sók, amelyek ellensúlyozzák a törést, kiszáradást és a betegségeket továbbá például a kalcium, vas, magnézium, cink, szilícium-dioxid és az A, B-vitaminok. Ezek többek között megtalálhatóak a zabpehely, sárgabarack, mazsola, napraforgómag, retek, karalábé, zeller és fehér húsú termékekben.

Mi befolyásolja negatívan a körmöket? Különösen a vitaminhiány, tisztítószerek használata, hőmérsékletingadozás, nem megfelelő higiénia, túl gyakori kézmosás vagy a körömlakk-eltávolítóban lévő aceton. Sőt a nem megfelelő ápolás a köröm harapás, rövid köröm vágás vagy a felhám levágása, a napsugárzás mellett a nem megfelelő körömhosszabbítás miatt is romlik az állapotuk. Ha bármilyen üregeket, mélyedéseket vagy foltokat figyel meg a körömágyon, továbbá fájdalom vagy duzzanat jelenik meg a köröm bőrfelületén, azonnal abba kell hagynia köröm festését és forduljon orvoshoz. Ugyanezek a szabályok vonatkoznak a gombás fertőzés, allergiás állapotok, paronychia vagy más bőrbetegségben szenvedőkre is.

 

author

Dalinka